W obecnych czasach drony, czyli bezzałogowe statki powietrzne, odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach, a ich zastosowanie w branży budowlanej staje się niezwykle przydatne. W odpowiedzi na potrzeby i zainteresowanie naszych Klientów wprowadziliśmy do oferty inspekcje budowlane dronem. W ramach tej usługi realizujemy loty dronem w celu dostarczania kompleksowych informacji na każdym etapie budowy i eksploatacji obiinektów budowlanych. Zastosowanie dronów pozwala uzyskać potrzebne informacje na temat stanu konstrukcji czy etapu realizacji inwestycji w bardzo krótkim czasie, bez konieczności wykorzystywania rusztowań czy wysięgników.

Zastosowanie dronów w geodezji i branży budowlanej

Drony mogą być wykorzystywane w wielu działaniach z zakresu geodezji i nadzoru budowlanego, takich jak:

Bezzałogowe statki powietrzne można wykorzystać do inspekcji niemal dowolnych obiektów budowlanych. Przykładowe obiekty to:

Zdjęcie fotogrametryczne wykonane dronem z powietrza

Inspekcje budowlane dronem – dlaczego warto?

Geodezyjne inspekcje dronem przynoszą wiele korzyści, dostarczając szczegółowych informacji na temat stanu budowy i poszczególnych elementów konstrukcji – w naprawdę krótkim czasie.

Wykorzystanie dronów do inspekcji budowlanych niesie wiele zalet:

Ile kosztują inspekcje budowlane dronem?

Cena wynajęcia drona do inspekcji budowlanej zależy od wielu czynników, takich jak:

Skontaktuj się z nami, by otrzymać indywidualną wycenę zlecenia. W cenę wliczony jest wynajem drona wraz z obsługą licencjonowanego pilota. Odpowiadamy również za ewentualne uzyskanie zgód na loty.

Geodezyjne inspekcje dronem – zapraszamy do współpracy!

Ofertę inspekcji budowlanych dronem kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, inwestorów, wspólnot czy administracji. Wszystkie inspekcje są rejestrowane, a przebieg badania jest zapisywany na filmie i zdjęciach. Dzięki temu Klient otrzymuje wgląd w stan inwestycji czy budynku i może ponownie obejrzeć zapis zza biurka. Po zakończonej inspekcji każdy Klient otrzymuje również raport z przebiegu badania. Siedzibą naszej firmy jest Kórnik, lecz działamy również w okolicznych miejscowościach oraz powiatach poznańskim, średzkim i śremskim. Obszar działania naszej firmy obejmuje też województwo lubuskie (Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Międzyrzecz) oraz województwo kujawsko-pomorskie (Bydgoszcz, Toruń). Oferujemy także profesjonalne usługi geodezyjne, m.in. pomiary, mapy, batymetrię, fotogrametrię, podział i scalanie nieruchomości i wiele innych.